Slavnostní vyhlášení Soutěže o nejlepší studentský projekt společnosti Wienerberger

Ve čtvrtek 21. září 2023 se uskutečnilo slavnostní vyhlášení a předání ocenění studentům, kteří uspěli v 14. ročníku Soutěže o nejlepší studentský projekt společnosti Wienerberger. Akce proběhla v prostorách čítárny Fakulty stavební ČVUT v Praze.
 
Hodnocením soutěžních prací v celostátním kole soutěže se ve školním roce 2022/2023 zabývala odborná porota pod vedením profesora Petra Hájka z Katedry konstrukcí pozemních staveb ČVUT Praha. Žáci 3. ročníků museli vypracovat návrh rodinného domu a žáci 4. ročníků návrh bytového domu či objektu občanské vybavenosti. 
Ve školním roce 2022/2023 se soutěže zúčastnilo celkem 195 studentů z 23 stavebních středních škol. Do celostátního kola postoupilo 106 prací (60 studentů 3. ročníků a 46 studentů 4. ročníků). A rozhodnutí odborné poroty nás velmi potěšilo, neboť mezi oceněnými bylo několik studentů naší školy!
 
V kategorii pro 4. ročníky se svým projektem bytového domu uspěl a 1. místo získal Libor Mühlfait. S návrhem rekreačního střediska Stvořidla se na 2. místě umístila Zdeňka Palánová. A s projektem na stejné téma získala speciální ocenění od společnosti LOXIA studentka Martina Svobodová. 
 
Gratulujeme našim studentům (dnes už úspěšným absolventům) k tomuto velkému úspěchu, děkujeme za účast v soutěži a skvělou reprezentaci naší školy!
 
Autor: Miloslav Beran 
 

Soutěž Wienerberger


Přidáno 24. 9. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru