Soutěž v grafických programech 2024

Ve čtvrtek 21. března proběhl v Českých Budějovicích již 20. ročník celostátní soutěže „Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce“. Naši školu reprezentovali dva žáci, Tomáš Vlk (4. A) a Kryštof Bříza (3. A). Jejich úkolem bylo během tří hodin čistého času ve zvoleném grafickém programu vytvořit 3D model objektu dle zadání. Předlohou modelu zadání byl rodinný dům Parabola House, který se nachází ve vilové čtvrti v Tokiu.

„Zadání úkolu bylo hodně náročné. Účastníci během daného času museli dle podkladů vytvořit virtuální model objektu a co nejvíce se přiblížit zadání. Z modelu pak bylo nutné odvodit půdorysy jednotlivých podlaží, pohledy, řez a 3D náhledy v perspektivě,“ říká Miloslav Beran, vyučující odborných předmětů, který žáky na soutěž doprovázel.

Letošního ročníku se zúčastnili zástupci z 19 stavebních škol z republiky a také ze stavební školy v Žilině. Soutěžících bylo celkem 40, po prohlédnutí jejich prací komise vyloučila sedm z nich za nedostatečné splnění zadání soutěžního úkolu. Zbývající práce pak kromě hlavní komise hodnotili i pedagogové z jednotlivých škol. Tomáš Vlk obsadil vynikající 7. místo, Kryštof Bříza získával hlavně zkušenosti na příští ročník soutěže.

"Celá soutěž probíhala ve velmi příjemné a přátelské atmosféře mezi žáky i pedagogy z jednotlivých škol. Pro učitelský doprovod byla připravena také návštěva vodní nádrže Římov s více jak dvouhodinovou prohlídkou," uzavírá Miloslav Beran.


Soutěž v grafických programech


Přidáno 29. 3. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru