Soutěž v grafických programech

Ve čtvrtek 23. března proběhla v Českých Budějovicích Soutěž v grafických programech. Naši školu reprezentovali dva žáci, Václav Jelínek (4. A) a Tomáš Vlk (3. A). Jejich úkolem bylo během tří hodin čistého času ve zvoleném grafickém programu vytvořit 3D model objektu dle zadání a k němu pak ještě požadované výkresy (půdorysy, pohledy, řezy). Předlohou modelu zadání byla vila Tugendhat v Brně. 

„Zadání úkolu bylo hodně náročné. Sám autor po odevzdání prací přiznal, že mohl trochu polevit, protože nebylo v silách účastníků vše v daném čase stihnout,“ říká Miloslav Beran, vyučující odborných předmětů, který žáky na soutěž doprovázel.

Soutěžících bylo celkem 42, po prohlédnutí jejich prací komise vyloučila osm z nich za nedostatečné splnění zadání soutěžního úkolu. Zbývající práce pak kromě hlavní komise hodnotili i pedagogové. Tomáš Vlk obsadil 25. místo, Vašek Jelínek pak 30. místo.

"Celá soutěž probíhala ve velmi příjemné a přátelské atmosféře. Pro učitelský doprovod byla připravena také návštěva jaderné elektrárny Temelín s více jak tříhodinovou prohlídkou," uzavírá Miloslav Beran.  

 Přidáno 30. 3. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru