Sportovně relaxační kurz 3. A a 3. TL

Dne 13. května se třídy 3. A a 3. TL vydaly na sportovně relaxační kurz na Slovensko do Jelence u Nitry. První den měli studenti rozchod v Nitře, při kterém si mohli město prohlédnout, poté následovala prohlídka Nitranského hradu a následný odjezd do kempu Pod Gýmešom. Večer se studenti rozdělili, někteří sledovali hokej, jiní zase hráli na hudební nástroje. Druhý den se naši studenti a studenti partnerské školy v Nitře zúčastnili turnaje ve futsalu a badmintonu. Hlavní je přátelství a to zrovna zvítězilo. Po turnaji měli všichni polední rozchod v Nitře. Odpoledne je čekal návrat do kempu a následná výprava buď na hrad, nebo k vedlejšímu jezeru, kde se mohli vykoupat. Večer byl zapálen oheň a opékaly se buřty. Třetí den studenti vyjeli do nedalekého arboreta v Mlyňanech, kde spatřili různé zajímavé rostliny a doplnili své znalosti v oblasti dendrologie. Po rychlém přejezdu se opět ocitli na obědě v Nitře a následně se vydali do Oponic, kde navštívili historickou knihovnu a zašli do přilehlého parku. Po návratu se část studentů šla vykoupat k jezeru a zbylá část zůstala odpočívat. Večer jako tradičně byl zapálen oheň a také muzikanti něco zahráli. Ještě jsou před nimi další 2 dny pobytu, které si určitě užijí.

Autor: Yuriy Perets, 3. A

Sportovně relaxační kurz 3. ročníků