Sportovní kurz v Liberci

Letošní školní výlet třídy 3. TL začal v pondělí 12. června srazem na nádraží, kdy jsme počítali každého člena, abychom vůbec mohli odjet. Po splnění početní normy alespoň 16 studentů jsme vyrazili na asi pětihodinovou cestu vlakem přes Pardubice, kde jsme úplně nejvíc na pohodu dali Mekáč. Po příjezdu do kempu jsme šli stavět stany a v tu chvíli jsme uplatnili naši znalost stavitelství. Po vydatné večeři jsme si vyjeli prohlédnout večerní Liberec, který nás neuvěřitelně uchvátil. Nejvíce asi liberecký zámek a Dinopark, který jsme bohužel viděli jenom zvenčí.

Druhý den ráno jsme se připravovali na delší kopcovitou túru na Ještěd, pod tuto horu jsme se dostali bezproblémově pomocí MHD a začali jsme stoupat nahoru. Cesta se zdála daleká a těžká, ale o to víc jsme toužili spatřit její cíl. Zkrátili jsme si ji přímočarou kamenitou stezkou. Po celou dobu draní se nahoru jsme obdivovali úchvatnou architektonickou dispozici samotného Ještědu. Výhledy odtud stály za tu námahu a byly naprosto neodolatelné. Na cestu dolů jsme si vypůjčili koloběžky a každý si ji užíval trochu jinak, v někom se probudil závodník a někdo se pouze kochal okolím. Konec trasy byl v hospodě U Kryštofa, kde jsme si pochutnali na vynikající kofole. Po návratu do kempu jsme si opekli buřty a šli spát.

Na středeční den jsme se domluvili, že půjdeme do IQLANDIE, a věřili jsme, že nikdo neskončí v záporných číslech. I když to bylo u někoho skoro nereálné, každý měl šanci se tam něco dozvědět a posunout se na vyšší level. Nejvíce nás zaujala část o matematice, dějinách a vesmíru. Po tomto zážitku jsme měli na chvíli rozchod, kdy někdo hledal obchod s oblečením a někdo nejbližší bistro na doplnění důležitých makroživin a minerálů.

Ve čtvrtek jsme si pouze zašli na nekompromisně jedinečnou snídani do kempové kuchyně, kde jsme si celý výlet pochutnávali na náramně poživatelných pokrmech a místní vyhlášené šťavce. Po snídani jsme sbalili každý svých pět švestek a vyrazili k branám sladkého domova.

Pro doplnění reportáže jsem se otázal svých spolužáků, zda hodnotí výlet jako dobrý/špatný/něco mezi. A nejčastější odpovědí byl: "Tak tohle, kámo, to byla raketa."

Autor: Radim Sobotka, Hedvika Caltová a kolektivPřidáno 20. 6. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru