Stavební škola v Brodě získala novou akreditaci v programu Erasmus

Studenti stavební školy budou moct díky akreditaci v programu Erasmus+ vycestovat v letech 2023 až 2027 do několika zemí Evropy. Zařadili se tak mezi dvacítku škol v celé republice, která se programu účastní.


„Bude se jednat o čtrnáctidenní stáže, na které vyjede vždy zhruba dvanáct studentů, měsíční stáže se budou týkat především studentů oboru technické lyceum a mohou na ně vycestovat přibližně tři žáci ročně, tříměsíční stáže vždy pro dva žáky jsou určené absolventům nebo žákům třetího ročníku,“ přibližuje Markéta Hejnová, učitelka anglického jazyka, která koordinuje na škole výjezdy do zahraničí v rámci programu Erasmus. Ten není určený jen studentům a učňům, ale také učitelům. „V rámci vzdělávání pedagogů se může uskutečnit stínování na zahraničních školách, učitelé mohou vycestovat na jazykové, ale také odborné kurzy, naopak může proběhnout také návštěva zahraničního odborníka.


V minulosti už díky programu Erasmus+ pobývali žáci školy v posledních několika letech na dvoutýdenních, ale také tříměsíčních stážích v Portugalsku, Slovinsku a Irsku. Díky nové akreditaci se možnosti výjezdů ještě zvýší. V následujících letech se tak mohou ročně podívat do zahraničí dvě až tři desítky žáků a několik učitelů, kteří si díky tomu rozšíří svou kvalifikaci a získají další zkušenosti. Díky programu Erasmus+ mají účastníci cestu i pobyt zcela hrazenou včetně kapesného, takže z výběru nejsou vyloučeni ani žáci ze sociálně slabších rodin nebo s poruchami učení.  Přidáno 16. 2. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru