Stavíme mosty ze špejlí

Žáci 2. A se zúčastnili akce Špejlování, kterou již poněkolikáté pořádala Střední škola stavební v Jihlavě. Žáci hostitelské školy, Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Helenín a Střední školy stavební Třebíč, byli společně s našimi šesti zástupci losem rozděleni do osmi tříčlenných družstev. Úkolem bylo postavit most, který překlene rozpětí 75 cm, a to pouze za pomocí špejlí, provázku, lepidla a tavné pistole. Na zhotovení měla družstva časový limit 4 hodiny, po kterém byla jejich díla podrobena zátěžové zkoušce. Vyhrál most, který vydržel nejvíc zátěže v porovnání ke své váze. Vzhledem ke smíšeným družstvům, složených z žáků různých škol, nebylo hlavním cílem akce samotné soutěžení mezi týmy, ale seznámení a navázání spolupráce – což, soudě podle pocitů a dojmů účastníků, bylo splněno.

Své vyjádření k akci poskytl i zúčastněný Ondra: „Snažil jsem se, co to šlo, můj tým neuspěl, ale blahopřeji k úspěchu mým spolužákům." Nutno podotknout, že zmíněný Ondra měl také připomínku k sestavení družstev. Velmi ho mrzelo, že jeho tým tvořili pouze samí chlapci. Snad tato poznámka bude podnětem k vylepšení pro příští rok.
 
Autor: Ing. Eva Pazderková


Přidáno 12. 6. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru