Stříbro z fotbalového turnaje v Chotěboři

Ve čtvrtek 20. června se zúčastnili vybraní žáci turnaje v malé kopané, který pořádala Střední škola technicko-ekonomická z Chotěboře. Turnaj proběhl v místním sportovním areálu na hřišti s umělou trávou a zúčastnilo se ho celkem pět týmů: Gymnázium Chotěboř, Gymnázium a SOU Hlinsko, SOŠ Třemošnice, fotbalisté z naší školy a samozřejmě byla mezi účastníky i pořádající škola. Za naši školu na turnaji bojovali Vít Balcar, Václav Fikejz, Sebastian Musil, Dominik Soukup, Pavel Marek, Vilém Vrbický, Jiří Havlíček, David Pecen, Filip Merunka a na postu gólmana Šimon Panský. Na místo turnaje jsme se přepravili z Havlíčkova Brodu vlakem, stejně jako naše fotbalová reprezentace na ME do Německa.

Každý zápas se hrál 30 minut a turnaj byl organizovaný systémem „každý s každým". Prvním soupeřem nám byli fotbalisté z chotěbořského gymnázia. Souboj to byl vyrovnaný, gólem Filipa Merunky jsme se dostali do vedení, ale nakonec naši kluci prohráli 3:1. Druhý zápas proti SOŠ Třemošnice už měl mnohem hladší průběh, havlíčkobrodští "stavaři" ho odehráli s velkou převahou a konečný výsledek byl 7:0 (tři góly dal David Pecen, dva přidal Vilém Vrbický a zápis s jedním zásahem měli Filip Merunka a Dominik Soukup). Následoval zápas se SŠTE z Chotěboře a opět se nám dařilo. Kluci zabojovali a výsledkem byl stav 4:0 (dva góly si zapsal Vilém Vrbický a k němu se přidali svým zásahem také Sebastian Musil a Filip Merunka). V posledním zápase na nás čekali fotbalisté z Hlinska. V tento čas už všem docházely síly, utkání se hrálo dost od podlahy, objevilo se i několik ostřejších zákroků. Aby toho nebylo málo, tak se soupeř rozhodl pro taktiku "beton z Hlinska" a bylo opravdu těžké se prosadit s nějakou střelou. Během zápasu jsme dvakrát trefili tyč, jednou se míč odrazil od břevna a nakonec v síti skončila aspoň střela Filipa Merunky. Jeden zásah si připsal i soupeř, a tak utkání skončilo 1:1. Celkově jsme se na turnaji umístili na 2. místě. Vítězství na turnaji získalo Gymnázium Chotěboř, které vyhrálo všechny své zápasy. Kluci, díky za reprezentaci školy!

 

 

Autor: Ing. Miloslav Beran


Fotbalový turnaj Chotěboř


Přidáno 25. 6. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru