Studenti 3. ročníku navštívili VUT

Studenti 3. TL a 3. A vyrazili 17. května na prohlídku VUT v Brně rovnou ze sportovně relaxačního kurzu. Byli vyčerpaní po náročném týdnu, ale s chutí se vrhli objevovat kouty vysoké školy. Po brzkém příjezdu na školu je přivítali velmi milí studenti, kteří byli zároveň členy FAST týmu.

V prvním bloku projektové výuky se studenti rozdělili na dvě poloviny, jedna polovina studentů nejprve měla přednášku od odborníka z praxe, který má nedaleko VUT na starosti stavbu rezidence Žižkova. Na prvotním plánu byla samotná návštěva stavby, ale počasí studentům zrovna dvakrát nepřálo, proto proběhla přednáška v prostorách školy. Druhé polovině byly představeny základní informace o škole a zodpovězeny dotazy studentů. Poté se studenti vyměnili.

V následujícím bloku následovala tři stanoviště vybraných jednotlivých studijních programů. Studenti byli rozdělení do tří skupin a společně se studenty vysoké školy vyrazili k jednotlivým stanovištím absolvovat prohlídku budov fakulty, kde se dozvěděli bližší informace o studijních programech. Během této prohlídky dostali studenti možnost si dojít na oběd do místní restaurace, kde mimochodem vaří velmi dobře, tudíž odcházeli s další pozitivní energií na další stanoviště.

V rámci představení studijních programů si také studenti mohli vyzkoušet i praktická cvičení, spočívající například v zacházení s ultrazvukem v rámci měření hustoty betonu, dále se také seznámit s přístroji sloužícími k měření vlhkosti, hustoty a přítomnosti hniloby u dřeva. Po posledním bloku dne se se studenty 3. ročníků provázející studenti vysoké školy rozloučili a popřáli jim hodně štěstí a úspěchů v následujících letech.

Autor: Rozálie Šimonovičová 3. TL

Studenti 3. ročníku navštívili VUT