Studenti stavební školy se mezi geodety neztratili

Studenti druhého a třetího ročníku stavební školy v Brodě, Markéta Horská, Ondřej Bauer a Matěj Vávra, se o víkendu 19. až 21. dubna zúčastnili v Nitře mezinárodní geodetické soutěže IG5, kterou jako sedmnáctý ročník pořádala partnerská Střední průmyslová škola stavební v Nitře.

Soutěž se skládá z absolvování patnáctikilometrové trati v terénu v okolí Topolčianek, okolo hradu Hrušov, který byl nejvyšším bodem závodu. V jeho rámci měli účastníci v tříčlenných týmech zvládnout na pěti stanovištích zadané úkoly. Komisaři měřili jak jejich čas, tak také přesnost měření. Vzhledem k tomu, že se závodu účastnili studenti oboru geodézie, který se na stavební škole v Brodě nevyučuje, žáci mají jen stejnojmenný dvouhodinový předmět v rámci oboru stavebnictví, absolvoval tým havlíčkobrodské školy trať společně s žáky druhého ročníku oboru geodézie nitranské školy. V konkurenci 39 týmů ze Slovenska, České republiky a Maďarska se československé družstvo umístilo na 13. místě a bylo podle slov ředitele nitranské stavební školy Mariana Slováka velkým překvapením soutěže. Mezi nejlepšími týmy se umístili ve dvou kategoriích mladí geodeti z Prahy, Letohradu, Nitry a Lučence, kde celá soutěž před sedmnácti lety vznikla.


Geodetická soutěž v Nitře


Přidáno 21. 4. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru