Studenti technického lycea vyjedou letos poprvé na Erasmus+

V letošním roce mají naši studenti technického lycea poprvé možnost vyjet v rámci akreditace Erasmus+ na pracovní stáž do zahraničí. Dva naši studenti budou jeden měsíc pracovat v projekční kanceláři ve španělské Málaze. Budou mít jedinečnou možnost poznat pracovní prostředí ve španělské firmě, místní kulturu, památky a osvojit si základy španělštiny.

Nyní probíhá přípravná fáze, kdy studenti ve spolupráci s naší koordinátorkou pracují na svých životopisech a motivačních dopisech, na jejichž základě proběhne výběr vhodné firmy pro stáž.

„Mám radost, že díky programu Erasmus můžeme nyní poskytnout i studentům technického lycea tuto možnost, studenti stavebnictví a učebních oborů jezdí na stáže pravidelně už několik let a zájem z jejich strany je tradičně velký,“ přibližuje Markéta Hejnová, učitelka anglického jazyka, která koordinuje na škole výjezdy do zahraničí v rámci programu Erasmus.

 


Erasmus+


Přidáno 10. 5. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru