Tesaři 3. D se loučí

Dne 27. června vyrazili tesaři 3. D spolu se zástupci školy na 20. ročník cechování tesařů, klempířů a pokrývačů do Panského dvora v Telči. Na slavnostech byly předány výuční listy a zároveň slavnostní pergameny, šerpy a drobné dary od sponzorských firem. Cechování byla poslední akce tesařů, kteří tímto dnem ukončili své studium, někteří nejspíše na celý život. Akce též ukázala kvality brodských tesařů, kdy mezi čtyřmi žáky s vyznamenáním, měli naši tesaři dva zástupce. Celá akce byla krásně pojata v duchu slavnosti a také tradic. Říká se, že tři roky utečou jako voda, a ona je to pravda, zvlášť když rok strávíte u počítače na distanční výuce. Za tři roky na stavební škole jsme se díky zásluze mistrů a učitelů stali řemeslníky připravenými nastoupit do řemesla, kde je mladá ruka potřeba více než kdy dříve. Mnozí z nás se rozhodli pracovat, ale někteří chtějí dále studovat a zlepšovat vědomosti a dovednosti před vstupem do řemesla. 
Ze školy si odnáším znalosti, zručnost, ale také přátele, s kterými jsem mohl být krásné tři roky. 
Autor: Filip Kučera


Přidáno 29. 6. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru