Tesařská soutěž ve Valašském Meziříčí

Dne 18. ledna jsme s mým spolužákem Filipem Kučerou a učitelem Danem Bukáčkem vyrazili na moravské kolo tesařské soutěže ve Valašském Meziříčí, kterou pořádal cech tesařů, klempířů a pokrývačů. Den začal odjezdem v 5 hodin ráno a po krásné dvě a půl hodiny dlouhé cestě jsme dorazili do cíle. Chvíli po příjezdu už jsme si losovali místa a soutěž byla zahájena.

První částí byl teoretický test, který měli všichni poměrně rychle hotový. V tento moment už začalo jít do tuhého a pomalu přicházela na řadu hlavní praktická část, vyrábění tesařské kozy. Po zhruba hodině a půl rýsování šablony a přípravě materiálu jsme měli přestávku na oběd v jídelně školy. Jakmile se všichni dostali zpátky na svá místa, přišlo pokračování. Čas jsem nějak nevnímal, tak jsem netlačil na pilu. Všichni zhotovili tesařské kozy dle výkresu, uklidili si pracoviště a už jen čekali na vyhlášení, které překvapivě netrvalo dlouho.

Bohužel nám utekl postup do druhého kola o dvě místa a umístili jsme se na šestém místě, dostali jsme cenu, pořídili pár fotek a vydali jsme se na cestu zpátky. Jsem rád, že jsem se mohl soutěže zúčastnit, byla to pro mě zajímavá zkušenost. Řekl bych, že si to užil celý náš „tým", hlavně ve chvílích, kdy náš navigátor věděl přesně, kam jedeme.  

 

Autor: Filip Stříž, 3. D Přidáno 26. 1. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru