Třemi autobusy vyrazila stavebka na exkurze do Prahy

V úterý 23. ledna se vydaly třídy 2. TL, 3. A, 3. TL, 4. A, 4. B a 4. TL do Prahy, jejich program byl ale různý. 

Druhý ročník technického lycea začal svou exkurzi na Smíchově, kde firma IP Polná, se kterou naše škola spolupracuje, v minulém roce dokončila projekt bytového domu. Celým objektem od podzemního parkovacího stání až po střechu s možností posezení žáky provedl Matěj Čepelák, který jim v průběhu přiblížil okolnosti výstavby budovy a předal nejrůznější technické informace. Žáci měli možnost nahlédnout do jednoho z bytů a zjistit, že i do prostoru 20 m² je možné umístit veškeré vybavení tak, aby místnost nepůsobila stísněně. Po této prohlídce se třída přesunula na druhý břeh řeky, aby si užila procházku po významných památkách hlavního města. 

Třetí ročníky přivítala stavební fakulta ČVUT, kde navštívily různá pracoviště zaměřená na praktické aspekty - vodohospodářství, testování pevnosti betonu. Žáci měli možnost vidět mikrobiologickou laboratoř, membránovou laboratoř či pracoviště elektronové mikroskopie. Dále byli v rámci přednášky seznámeni se všemi obory studia, které fakulta nabízí, s úskalími přijímacích řízení a na co si dát pozor v prvním ročníku.

Čtvrté ročníky se vydali do Prahy na exkurzi po památkách a krásách našeho hlavního města. Žáci společně s učiteli začali na Pražském hradě, pak pokračovali po Královské cestě až k Prašné bráně. Cestou míjeli architektonické skvosty od dob gotiky až po současnost, a protože se jednalo o exkurzi v rámci výuky anglického jazyka, měli studenti připravené anglické miniprezentace  ve skupinách při každé z šesti zastávek. 

Všem třídám se exkurze vydařily a v pořádku se během odpoledne vrátily do Havlíčkova Brodu. 


Exkurze Praha


Přidáno 27. 1. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru