Třetí ročník stavebnictví na exkurzi v Humpolci

V pondělí 22. dubna se 13 žáků třetího ročníku oboru stavebnictví vydalo na exkurzi do Humpolce na dvě stavby. První byla téměř dokončená stavba bytového domu, druhá stavba polyfunkčního domu u nákupního střediska Klokan, kde se prováděly vrty na tepelná čerpadla. Na první stavbě nás čekala prohlídka bytového domu za účasti prováděcí firmy a investora stavby. Bytový dům měl spousty moderních prvků tvořených litým betonem v kombinaci s tříkrokovou omítkou simulující vzhled pohledového betonu. Na fasádě byly použity i prvky z opalovaného dřeva. Žáci si mohli prohlédnout také parkování formou speciálních zakladačů. Celkově byla prohlídka velice poučná. Po ukončení této prohlídky jsme se přesunuli na druhou stavbu, kde se konaly vrty pro tepelné čerpadlo země-voda o hloubce 150 m. Prováděcí firma nám vše popsala a ukázala i speciální vybavení na provádění. Celkově celá exkurze rozšířila poznání studentů o moderní systémy a prvky.

 

Autor: Ing. Jiří Veleta


Exkurze do Humpolce


Přidáno 25. 4. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru