Třídění plastu má smysl – exkurze TSHB

Pro žáky 1. ročníku technického lycea byla dne 17. 5. 2023 připravena exkurze do technických služeb v Havlíčkově Brodě. Zde je čekala krátká přednáška o tom, jak funguje zpracování odpadu, jak se daný odpad třídí a následovala také názorná ukázka. Jak uvedla studentka Tereza Zimprichová: „Byli jsme se podívat přímo u třídicí linky, kde jsme viděli jak třídění odpadu, konkrétněji plastu, probíhá v praxi. Neviděli jsme ovšem pouze třídění plastu, ale také například kam se odváží bioodpad, elektronika, stavební materiály apod.“

Doufáme, nebo tedy věříme, že si z této exkurze žáci odnesli nové informace, že mají představu o tom, jak recyklace funguje v praxi a že si sami uvědomili, jak důležité je recyklovat, nebo ještě lépe podílet se na nákupu plastových výrobků v co nejmenší míře.

Autor: Mgr. Petra SukupováPřidáno 19. 5. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru