Úspěch v národním kole soutěže Enersol

Ve dnech 23. a 24. března se konalo národní kolo soutěže Enersol v Nymburku. Naši školu reprezentovaly dva týmy, které postoupily z krajského kola.

Tým ve složení Pavel Pospíchal (4. B) a Barbora Veselá (3. TL) zazářil a v kategorii Enersol a praxe a získal 1. místo s prací Přeměna autobusové zastávky. Náš další tým, který tvořili žáci 2. TL Tobiáš Kříž, David Horáček a Rozálie Šimonovičová, obsadil pěkné 6. místo v kategorii Enersol a inovace s prací Pískové baterie. Soutěžní družstvo Kraje Vysočina, které kromě našich žáků tvořil ještě jeden další tým, obsadilo dvě první místa a celkově skončilo první v hodnocení všech krajů.

Národní konference byla dvoudenní a pro žáky i doprovod byl připravený také doprovodný program. Pavel s Bárou se svým skvělým umístěním kvalifikovali na mezinárodní kolo, které bude probíhat v Olomouci 20. a 21. dubna. Gratulujeme a držíme jim palce!

Přidáno 2. 4. 2023, autor: Radka Doležalová