Veletrh mezinárodních příležitostí

V pondělí 6. 2. 2023 se na naší škole konal veletrh mezinárodních příležitostí pro studenty. Veletrh pro naši školu zorganizovala organizace Hodina H z Pelhřimova (www.hodinah.cz).

Veletrh byl plný zajímavých možností, jak vycestovat do zahraničí. Pro všechny studenty byla připravena velmi pestrá nabídka. Studenti měli možnost diskutovat s prezentujícími, a to nejen v českém jazyce, ale také v anglickém jazyce. 

Studenti teď mají ucelený přehled a mnoho zajímavých informací. Do zahraničí mohou vycestovat s Hodinou H na dobrovolnictví v rámci programu Erasmus+ nebo Evropský sbor solidarity, na stipendia s Krajem Vysočina, na brigádu díky Evropskému regionu Dunaj Vltava, na workcamp s organizací INEX-SDA, využít příležitostí v rámci Do Německa na zkušenou. Získali nové informace o Evropské unii a životě v ní od Eurocentra Jihlava, z Europe direct či z Euresu. Zároveň se seznámili s programem American Flex studies, který umožňuje studovat v Americe.

Děkujeme Hodině H za skvělou organizaci a všem prezentujícím za jejich účast a sdílení velmi zajímavých informací a možností pro studenty.

 

Autor: Lucie Hejkalová

 Přidáno 8. 2. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru