VIII. ročník Ekonomické olympiády pro střední školy

Ve dnech 20. listopadu až 1. prosince 2023 se konalo školní kolo ekonomické olympiády. Tradičně se školního kola účastnily druhé a třetí ročníky maturitních oborů.

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Školní kolo již několik let probíhá přes online prostředí: (Ekonomická olympiáda - Největší mezinárodní soutěž v ekonomii a financích (ekonomickaolympiada.cz)

Úkolem soutěžících je samostatně vyřešit během 40 minut postupně zadávaných 25 otázek. Pro výpočty mohou žáci používat kalkulačku, ostatní pomůcky nejsou povoleny. Otázky do soutěže a koncepci ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku.

Do krajského kola postupují nejlépe umístění žáci ve školním kole, kterými jsou pro letošní rok:

Petr Grulich, Anna Letková, Jakub Klofáč ze 3. TL

Dominik Brož, Barbora Prchalová ze 2. TL

Patrik Nedbal ze 3. A

Rudolf Juhaňák ze 2. A

Petr Grulich se umístil na prvním místě a všichni ostatní žáci se stejným počtem bodů obsadili krásné druhé místo.

Jména všech postupujících žáků jsou také zveřejněna na těchto webových stránkách: Postupující-do-krajského-kola-EO-2023-24_aktuální.pdf (ekonomickaolympiada.cz)

Všem žákům děkujeme za účast ve školním kole. Vítězům gratulujeme k postupu do krajského kola a přejeme jim hodně štěstí a úspěchů při řešení úkolů v dalším kole olympiády.

Autorky: Ing. Lucie Hejkalová a Ing. Jana Wasserbauerová

Ekonomická olympiáda