Vodácký kurz 2. TL

Po dvou třídách stavařů se na vodácký kurz vydal také druhý ročník technického lycea. V úterý 4. června odjela třída 2. TL vlakem do stanice Rožmberk, odkud se krásnou procházkou přemístila až ke stejnojmennému hradu. Část výpravy podnikla komentovanou prohlídku hradu a všichni se mohli projít po tomto malém, ale příjemném městečku. Po přemístění do kempu v odpoledních hodinách čekalo žáky stavění stanů, sportovní hry a posezení u ohně.

Druhý den se celá třída přesunula turistickým výšlapem do Vyššího Brodu. Po cestě všichni zvládli i náročnější výstup na Kraví horu a za odměnu si mohli dát oběd v okolí kláštera. Odpoledne už je čekaly kánoe spolu s instruktory týmu AlohaSpirit, kteří se jim až do konce kurzu trpělivě věnovali na vodě. Všichni se zvládli splavit opět do kempu v Rožmberku a bylo fajn, že už na ně čekaly stany postavené předchozího dne.

Ve čtvrtek ráno si všichni sbalili své věci, naložili je do doprovodného vozidla a mohli se opět směle pustit na vodu. Čekal je nejdelší úsek vodáckého kurzu z Rožmberka do kempu Český Krumlov - Nové Spolí. Kemp je sice přivítal krátkým deštěm, ale nikomu to nevadilo, protože pro ně byla připravená výborná pizza k večeři, po které se opět pustili do stavění stanů, v tu dobu už bez deště. Večer se zájemci mohli projít po večerním Českém Krumlově, který má po setmění až kouzelnou atmosféru.

Poslední den zbývalo zdolat několik krumlovských jezů, které však nikoho nezastrašily, všichni je zvládli perfektně. Dokonce si vyzkoušeli, jaké to je jez přenášet, když je na něm málo vody.

Po poměrně dlouhé cestě vlakem, která však díky společným hrám nebo odpočinku rychle utíkala, se celá výprava unaveně, ale spokojeně rozešla na havlíčkobrodském vlakovém nádraží.

Autor: Mgr. Radka Doležalová

 


Vodácký kurz 2. TL


Přidáno 11. 6. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru