Vodácký kurz 2023

Žáci 2. ročníku maturitních oborů se ve dnech 16. - 19. května zúčastnili vodáckého výcviku na řece Vltavě. Nepříznivé počasí, nápadně připomínající to na posledním lyžařském výcviku, důkladně prověřilo houževnatost našich žáků.

Hned první den nás při stavění stanů zastihla průtrž mračen, takže se ze suchého oblečení rychle stalo nedostatkové zboží. Morálku ale naštěstí zachránilo večerní hraní deskových her a vidina zlepšení počasí v následujících dnech.

Hned zítra opravdu přestalo pršet, takže ranních 5 °C a zataženo se nám jevilo jako luxus. Žáci se dopoledne pěšky přesunuli do Vyššího Brodu, odkud se pod vedením zkušených instruktorů úspěšně splavili zpět do Rožmberku. Po pozdní večeři jsme si nad ohněm usušili oblečení a vydali se spát, protože další den nás od našeho cíle - Českého Krumlova - dělilo 25 km. Za absolvování této náročné etapy a vzorné chování na vodě i na souši byl žákům odměnou večerní rozchod v historickém centru.

Poslední den jsme sjeli čtyři jezy, které se v Krumlově nachází, a vydali se sice unavení, ale plni intenzivních zážitků k našim domovům. Po celou dobu kurzu panovala mezi účastníky uvolněná přátelská atmosféra a všichni se těšíme, až se na Šumavu znovu podíváme.


vodácký kurz 2023


Přidáno 24. 5. 2023, autor: Tomáš Ulip

tisk Tisknout   ↑ Nahoru