Žáci učňovských oborů reprezentovali školu na soutěžích

Počátkem dubna se žáci učňovského oboru zedník stavební školy zúčastnili dvou soutěží.

Filip Pertl a Petr Macháček se účastnili soutěže Zednická a Obkladačská naděje Skill 2023 v Horní Bříze u Plzně. „První den vyzdili fragment zdiva firmy Ytong a obsadili čtvrté místo z deseti družstev. Druhý a třetí den obkládali vyzděný fragment zdiva obklady od firmy Rako a v této části soutěže obsadili osmé místo z deseti družstev,“ komentoval Pavel Podoba, učitel odborného výcviku.

V polovině dubna pořádal Cech zedníků soutěže Zednické klání, které se konalo na Akademii řemesel Praha-Zelený pruh. Soutěže se zúčastnil Petr Zvěřina ze třetího ročníku, Radek Čáp z druhého ročníku a Tomáš Wasserbauer z prvního ročníku, což byla podmínka soutěže. „Družstva vyzdívala podle výkresové dokumentace fragment zdiva firmy Wienerberger a žáci pokládali část stropu z keramických trámků a vložek Miako. Naši učni obsadili v soutěži čtvrté místo ze sedmi družstev,“ uzavřel Pavel Podoba.Přidáno 17. 4. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru