Závod betonových kánoí v Praze

Ve dnech 6. – 7. června se naši žáci vydali na závod betonových kánoí s panem učitelem Kubátem a lodí Stáňou pořádaný Fakultou stavební ČVUT v Praze https://www.fsv.cvut.cz/6-tymu-ktere-stavi-betonove-kanoe-vypluje-v-cervnu-na-soutezni-plavbu-v-lodenici-cvut/. Celé akce se účastnilo celkem 6 středních škol z celé republiky, nejvzdálenější tým vyrazil až z Otrokovic. 

I přes počáteční neštěstí na cestě, která trvala o hodinu a půl déle, než jsme očekávali, jsme přijeli na SPŠS v Dušní, Praha 1, kde proběhlo oficiální zahájení i s panem děkanem Jiřím Mácou. Poté jsme společně s ostatními školami odprezentovali průběh prací na lodi. Když skončilo zahájení, měli jsme všichni čas projít si Prahu a stavit se někde na večeři. Druhý den ráno jsme se přesunuli na retenční nádrž Jiviny, kde se konal závod lodí. Prvním úspěchem bylo, když jsme zjistili, že Stáňa přijela do Prahy v pořádku. To jsme ale ještě nevěděli, co všechno se stane. Když jsme Stáňu poprvé položili na vodu trochu prosakovala. Nebylo to moc a Stáňa plula i s tímto malým hendikepem, takže si z toho nikdo nic nedělal. Závody na lodích se vydařily, nešlo o vítězství, ale o to pořádně si celou akci užít. To se nám všem podařilo a na konci dopoledne jsme dostali betonové medaile a modré ČVUT kachničky. Úspěšné setkání bylo zakončeno hromadnou fotkou a poté se každý vydal domů. Při nakládání Stáni jsme zjistili, že do ní někdo omylem při vystupování udělal díru. Když jsme vyrazili zpět do Brodu, ani jsme se nedostali zPrahy a Stáně se ulomila špička. Celý zbytek cesty proběhl vcelku vpohodě. 

Nyní bude Stáňa využita na vystavení a reprezentaci prvního úspěchu i nezdaru týmu betonových kánoí. Všichni zúčastnění si celou akci užili, a to i přes veškeré problémy. 


Betonová kánoe Praha


Přidáno 18. 6. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru