2. místo v mezinárodní soutěži Digitální inovace a virtuální zážitky

Dne 23.6.2022 se naši čerství absolventi Filip Netolický a Michal Krásný zúčastnili prestižní mezinárodní soutěže v rámci konference Digitální inovace a virtuální zážitky v rakouském Linci. Se svou prací Krajská knihovna metodou BIM žáci letošní 4.TL velmi zaujali čtyřčlennou odbornou porotu a obsadili druhé místo, což bylo zároveň nejlepší české umístění v soutěži. Kromě věcných darů vyhráli Filip s Michalem i exkurzi do tamního technologického centra, na kterou se může společně s nimi těšit i některá ze tříd jejich mladších spolužáků.

„Soutěž zaměřená na digitalizaci a využitelnost virtuální reality se konala v rámci evropského regionu Dunaj-Vltava zahrnujícího české, hornorakouské a bavorské regiony. Ve finále se naši kluci střetli se třemi rakouskými a jedním českým projektem. I všechny ostatní finálové projekty byly velmi kvalitní, o to je úspěch našich absolventů výraznější. Porota na jejich práci ocenila zejména využitelnost v praxi a vysokou odbornou úroveň,“ řekl učitel odborných předmětů Jan Matějka, který společně se svými kolegy Vítem Wasserbauerem a Josefem Schinzelem práci žáků vedl.

Filipovi a Michalovi děkujeme za skvělou reprezentaci školy i celého Kraje Vysočina a přejeme mnoho úspěchů při studiu na VUT v Brně, na které se oba od září chystají.

Přidáno 23. 6. 2022, autor: Jan Matějka