Absolvent stavební školy vydává další knihu o Sudetech

Jan Lakosil (1981) po absolvování Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě vystudoval stavební fakultu ČVUT v Praze. Už během středoškolského studia se zajímal o řopíky, vojenské bunkry, které vznikaly ve třicátých letech podél hranice s Německem a později i anšlusem zabraným Rakouskem. To ho přivedlo k hlubšímu zájmu o Sudety, stal se spoluzakladatelem internetových stránek www.ropiky.net, sběratelem dobových fotografií a autorem či spoluautor několika knih. Z jeho středoškolské záliby se stal celoživotní koníček, který ho přivedl ke studiu událostí ve 30. a 40. letech minulého století. Jeho zatím posledním titulem je kniha Sudety ve stínu Mnichova, která tematicky navazuje na předchozí Sudety 1938. „Kniha zachycuje období roku 1938 pohledem lidí, kteří události tohoto krizového roku prožívali přímo v pohraničí. Svoje vzpomínky, zážitky a pocity pak bezprostředně poté z nějakých důvodů sepsali. Právě to dává těmto textům úžasnou výpovědní hodnotu,“ představuje svou novinku autor v rozhovoru pro Aktuálně.cz (https://magazin.aktualne.cz/autenticka-vyprava-do-pohranici-v-roce-1938/r~0bf2ee2a8d8b11ec9136ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR2F4GiZgMIy1rIy2PeFw3b_Ha-Q7bS-r_tugqR2h1X7FPSYtJ8kiJCunKM ).

 

Zdroje fotografií: Albatrosmedia.cz

Autor: Mgr. Milan PilařPřidáno 22. 2. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru