Adaptační den žáků prvních ročníků učebních oborů

V pondělí 5. září absolvovaly téměř čtyři desítky žáků prvních ročníků oboru malíř a lakýrník, instalatér, zedník a tesař adaptační den, v jehož rámci se seznamovali nejen s chodem školy, ale především navzájem ve dvou třídních kolektivech.

„Snažíme se, aby se žáci navzájem poznali blíž než při běžné školní výuce, tomu přizpůsobujeme aktivity na úvod adaptačního dne,“ přibližuje Jana Pilařová, která se věnuje prevenci rizikového chování na stavební škole a připravuje společně s kolegyněmi náplň adaptačních kurzů a dnů. Vedle společných aktivit zaměřených na vzájemné poznání se žáci se svými třídními učiteli seznámili s chodem školy, školním řádem, ale také pravidly, která budou vzájemně ve třídě dodržovat. Součástí adaptačního dne byla také návštěva nízkoprahového klubu BAN! v Havlíčkově Brodě, kde pracovníci klubu žákům přiblížili nabídku služeb a programů.


Adaptační den


Přidáno 8. 9. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru