Adaptační kurz prvních ročníků maturitních oborů

Po slavnostní imatrikulaci 1. září odjeli žáci 1. TL na adaptační kurz do rekreačního střediska Radost nedaleko Světlé nad Sázavou, kde je následující den vystřídali jejich spolužáci z 1. A.

Bezprostředně po ubytování žáci prokázali své kvality, když si během krátké hry zapamatovali jména všech svých spolužáků. Kromě večerní návštěvy školního psychologa žáky přijel přivítat také ředitel školy se svým zástupcem, kteří si pro novopečené prváky připravili krátký test prověřující jejich důvtip.

Ve zbytku odpoledne proběhlo rozdělení do čtyř týmů, v nichž bylo třeba se dohodnout na společném názvu a erbu, jimiž se budou prezentovat. Před večeří ještě všichni společně připravili táborák, který krátce před setměním vzplál rukou zkušeného zálesáka (česká obdoba skauta či pionýra, jak jsme se během dne dozvěděli) Tobiho. Noční hra pak společně s táborákem uzavřela první den.

Další den ráno byli žáci seznámeni se školním řádem, aby věděli, na co si dát na nové škole pozor. Zbytek dopoledne zaplnily nejrůznější hry a úkoly, s nimiž si všichni hravě poradili obtížnému zadání navzdory.

Po obědě jsme se s našimi hostiteli rozloučili a vyrazili vlakem domů.Přidáno 6. 9. 2021, autor: Tomáš Ulip

tisk Tisknout   ↑ Nahoru