Adaptační kurzy maturitních prvních ročníků

Jako každoročně na začátku školního roku se první ročníky vydaly na adaptační kurz, aby se noví spolužáci lépe poznali mezi sebou, ale také se svým novým třídním učitelem. Třída 1. TL obor technické lyceum absolvovala svůj adaptační kurz 1. - 2. září. Třída 1. A obor stavebnictví vyjela na kurz od pondělí 5. září do úterý 6. září, kdy se odpoledne vystřídala s posledním prvním ročníkem oboru stavebnictví, třídou 1. B, která se z kurzu vrátila ve středu 7. září. 

Vždy první den se třída vlakem vydala do stanice Pohleď a odtud pěšky do rekreačního areálu Radost. Tam pro ně a jejich třídní učitele metodička prevence a výchovná poradkyně připravily seznamovací a teambuildingové hry. Prostor byl také pro různé sportovní aktivity. Během odpoledne je vždy navštívil ředitel školy Josef Charamza s jedním ze zástupců, aby je na stavebce přivítal i mimo školní lavice. Všem třídám se přijel představit také školní psycholog Bohuslav Kůrka. Večer se všichni účastníci kurzu sešli u ohně, aby si popovídali, někteří zazpívali a hlavně počkali na setmění, aby mohla proběhnout noční hra, kdy žáci po skupinách s baterkou hledali čtyři části obrázku, které si museli zapamatovat a následně ve správném pořadí překreslit na papír.

Druhý den proběhlo vyhodnocení noční hry a seznámení se školním řádem. Následně si žáci vytvořili vlastní třídní pravidla a zahráli ještě několik skupinových her. Odpoledne se vydali zpět domů. Po návratu z kurzu už je čeká ostrý start ve škole. 

Přejeme jim, ať už vykročí do studia jakoukoli nohou, aby byli ve škole spokojení a dařilo se jim. 


Adaptační kurzy


Přidáno 9. 9. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru