Basketbalisté přivezli medaili

Poté, co děvčata z naší školy byla na krajském přeboru čtvrtá, přivezli naši kluci další úspěch v podobě třetího místa. V základní skupině jsme porazili Gymnázium Žďár nad Sázavou v utkání plném zvratů 17:13. Nejprve jsme vedli 9:0, pak prohrávali 9:11, ale pak rozhodly naše dvě povedené akce a už jsme si vítězství nenechali vzít.

V boji o první místo ve skupině jsme podlehli SŠ PTA Jihlava 22:12. Soupeř měl výraznou výškovou převahu, které dokázal využít. V semifinále jsme narazili na basketbalisty ze SPŠ Žďár nad Sázavou. Ve druhé minutě se zranil Tomáš Fadrný, a tak jsme v zápase prostřídali celou sestavu a připravovali se na boj o třetí místo. Budoucím vítězům ze Žďáru jsme podlehli 22:12.

Základní sestavu na závěrečné utkání jsme měli v tradičním složení Matěj Jirák (3. B), Ondřej Bauer (2. A), Tadeáš Dvořák (2. C), Petr Přikryl (2. TL) a místo zraněného Tomáše naskočil Vojtěch Schläfer (2. C). Oproti prvnímu zápasu se SŠ PTA Jihlava jsme výrazně zlepšili obranu. Začal nám fungovat obranný doskok a v útoku jsme dokázali podržet míč, a pak proměňovat střely. Kromě prvního koše jsme v celém zápase vedli a zasloužené vítězství jsme udrželi. Všichni se těšíme na příští rok a doufáme, že v kompletní sestavě se Samuelem, Zdeňkem a Matyášem, kteří nám letos chyběli pro zranění, budeme ještě silnější!

Autor: Ing. Josef Charamza

 


Basketbal chlapci


Přidáno 4. 12. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru