Beseda o trestní odpovědnosti

Městská policie Havlíčkův Brod připravila pro studenty středních škol v rámci prevence rizikového chování přednášky, které se týkají aktuálních problémů. Těm se v rámci preventivního programu věnujeme také na naší škole, proto v pátek 29. dubna navštívil tři třídy prvních ročníků (jednu maturitní a dvě třídy učebních oborů) poručík M. Trňák z Městské policie Havlíčkův Brod s besedou o trestní odpovědnosti. Žáky seznámil se základy právního vědomí mladistvých, zákony a jejich významem, postavením mladistvého v právním systému ČR a jeho trestní odpovědností. Vysvětlil také, co je průkaz totožnosti, k čemu nám slouží a jak s ním zacházet, a věnoval se rozdílu mezi trestným činem a přestupkem a praktickým příkladům rizikových přestupků.

Za besedu děkujeme a věříme, že byla pro žáky přínosná. Do konce roku se beseda uskuteční ještě v poslední třídě prvního ročníku, která měla v tomto termínu praxi.

 

Autor: Mgr. Radka DoležalováPřidáno 2. 5. 2022, autor: Jan Matějka

tisk Tisknout   ↑ Nahoru