BIM akademie

V polovině září se naši tři žáci zúčastnili čtyřdenního workshopu v městě chmelu, Žatci.  Školu reprezentovali studenti čtvrtého ročníku technického lycea, Miroslav Čermák, Adéla Veselá a Marcela Končelová za dohledu učitelů odborných předmětů Rostislava Vondry a  Víta Wasserbauera.

Akce se účastnily i jiné střední průmyslové školy stavební z celé České republiky, žáci si tak vyzkoušeli vzájemnou spolupráci.

První den začal v mírné tempu. Organizátoři vysvětlovali náplň a cíl workshopu. Seminář se konal v Galerii Sladovna. Druhý den po předešlé celodenní práci se žáci pustili do modelace krovu bývalé pivovarské sladovny. Ve čtvrtek měli možnost navštívit místní pivovar, kde si patřičně užili komentovanou prohlídku a také ochutnávku malého množství žateckého nepasterizovaného piva plzeňského typu. Páteční den finišovali práci a vyzkoušeli 3D skenování v programu Pointcloud.  „Je to zajímavá metoda, která nahrazuje klasické podklady k rýsování či modelování,“ dodala Marcela Končelová. V sobotu dokončovali účastníci výkresové části krovu – koordinace, kompletace a závěrečná slova. „Celá akce se velmi povedla a načerpala jsem spoustu nových zkušeností při modelování a práci v programu Archicad,“ zhodnotila celý pobyt Adéla Veselá.

Autor: Ing. arch. Rostislav Vondra, Ing. arch. Vít Wasserbauer a Miroslav Čermák (třída 4.TL)

Přidáno 23. 9. 2021, autor: Jan Ruml