BIMDAY 2021

V úterý 12. 10. se vybraní studenti třídy 4.TL zúčastnili desátého ročníku konference, která zahrnovala aktuální trendy a informace z oblasti digitalizace a informačního modelování staveb. Konference se konala v pražském kongresovém hotelu Clarion, kde vystupovali přední odborníci v tomto oboru jak z České republiky, tak ze zahraničí. Mezi ně patřili představitelé z Dánska, Norska, či Švýcarska. Po celou dobu hlavního programu probíhaly ve vedlejších sálech různé workshopy, kde byla ukázka praxe v oblasti BIM. Důvodem návštěvy bylo rozšíření znalostí žáků o BIM, které následně použijí při práci na nové Krajské knihovně v Havlíčkově Brodě. "Metoda BIM je určitě krok vpřed oproti standardní projekci, v budoucnu se s ní budeme setkávat čím dál častěji a jsem rád, že jsem dostal příležitost zúčastnit se této konference." zhodnotil událost Jan Koubek, student 4.TL.

Autor: Vít Wasserbauer

Přidáno 19. 10. 2021, autor: Jan Ruml