Článek z médií - Naše práce je vidět

Obecní knihovna Lučice
Článek z médií - Naše práce je vidět

Další knihovna na Havlíčkobrodsku změnila díky práci studentů Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě svou podobu, tentokrát to byla v letošním roce Obecní knihovna v Lučici.

„Krajská Knihovna v Havlíčkově Brodě vytipovala možné knihovny, pro které jsme navrhli řešení, jak by mohla jejich knihovna sloužit veřejnosti a nejen čtenářům. Prostory jsme zaměřili a následně vynesli v grafickém programu.
Byly rozděleny do tří částí, předsíně, skladu a knihovny, v novém návrhu se všechny tři místnosti propojily a vytvořila se větší a příjemnější místnost.
Z předsíně a původní knihovny vznikl prostor, kde se nachází posezení, malá kuchyň a výpůjční pult, který je umístěn naproti vstupním dveřím. Na levé straně se nachází stojan na časopisy a u okna jsme navrhli stojan na CD a kazety, který je užší a vejde se do rohu, kde se nachází okno,“ popisuje změny v knihovně Ondřej Vojíř, zástupce ředitele školy a odborný učitel, který skupinu studentů vedl.

Nela Čeloudová, Martin Dostál a Vojtěch Zahálka tak postupně ve svém návrhu dál vytvořili místo skladu dětský koutek, kde najdou děti soukromí, ale zároveň na ně budou moct dohlížet rodiče. V dětském koutě je koberec, stůl s židlemi a sedací vaky, nachází se zde také velká skříň v bílé barvě na přání paní starostky, skříň slouží jako úložný prostor. Ve spodní části regálů se nachází boxy, které slouží jako další úložný prostor.

Převzato z: https://vysocina-news.cz/s-rekonstrukci-knihovny-v-lucici-pomohli-studenti-stavebni-skoly-v-brode/

Přidáno 6. 11. 2020, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru