Do soutěže Příběhy ukryté v mapách se zapojili i studenti stavební školy

Do soutěže Příběhy ukryté v mapách se zapojili i studenti stavební školy

Studenti druhého ročníku Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě se ve druhém pololetí letošního školního roku zapojili do soutěže Příběhy ukryté v mapách. Mezi desítkou hodnocených prací z celé Vysočiny se na sedmém místě umístil Tomáš Vrána z 2. A z celkového počtu devadesáti studentů středních škol z celého kraje, kteří se soutěže zúčastnili.

„Tomáš si zvolil téma Ohrožené památky v Kraji Vysočina a vytvořil webové stránky, které nejprve na mapě a následně také na fotografiích s popiskami přinášejí informace o jednotlivých stavbách, jimž se jejich majitelé nevěnují a nechávají je chátrat. Ve své práci zmapoval devatenáct památek, které jsou řazeny podle okresů,“ popisuje Ondřej Vojíř, třídní učitel Tomáše Vrány. Právě on studenty k soutěži přivedl. 

Tomáš ke každému objektu shromáždil data o jeho historii a na fotografiích z různých období následně dokládá, jak zub času a nezájem vlastníků způsobil jejich zkázu, mnohdy nevratnou.  

Přidáno 13. 5. 2021, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru