Dopraváci tentokrát na železnici

11 žáků třetího ročníku oboru stavebnictví, kteří si zvolili zaměření na dopravní stavby, se 22.4.2024 vydalo na velkou exkurzi na rekonstrukci železniční trati Křižanov-Vlkov. Skupinu čekala prohlídka rekonstruované stanice Vlkov a poté asi šestikilometrový přesun po železničním tělese do Ořechova. Během procházky se žáci seznámili se součástmi železničního svršku i spodku a viděli některé zajímavé technologie zejména v rámci provádění speciálního zakládání. V Ořechově dále žáky čekala prohlídka tamního kamenolomu. Poděkování patří Správě železnic, dodavatelským firmám Chládek a Tintěra a Vinci Construction a také pracovníkům ořechovského lomu za to, že se nám věnovali a umožnili nám zajímavou prohlídku doplněnou odborným výkladem. Učení se skrze zážitek a vlastní zkušenost je jedním z pilířů odborného vzdělávání na naší škole.


Exkurze Křižanov-Vlkov


Přidáno 23. 4. 2024, autor: Jan Matějka

tisk Tisknout   ↑ Nahoru