Dopravácká exkurze na obchvat

Žáci třetího ročníku oboru stavebnictví zaměření dopravní stavby se v pátek 2. září zúčastnili exkurze na stavbu jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu, který vede od kruhového objezdu v ulici Žižkova až k silnici 38 na Jihlavu.

 

Na začátku jsme byli seznámeni se základy bezpečnosti na staveništi, každý si před odchodem mohl vzít láhev vody, která pro nás byla připravená, a vyrazili jsme na obchvat. Ředitel stavby Ing. Igor Janča ze společnosti STRABAG nás seznámil s různými fázemi výstavby. Viděli jsme několik rozestavěných mostních konstrukcí, stavbu mimoúrovňové křižovatky nebo například i těžbu kamene a jeho úpravu v drtičce. Exkurze nám přinesla spoustu informací, které se nám budou určitě hodit nejen v hodinách dopravních staveb. 

 

Autor: Šimon Sojka 


Dopravácká exkurze


Přidáno 7. 9. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru