Dopravácká exkurze na stavbu a do laboratoře

V červnu proběhla dopravácká exkurze do Jihlavy. Zúčastnili se všichni žáci třetího ročníku, kteří si zvolili zaměření dopravní stavby. Celou exkurzi připravil náš externí spolupracovník z firmy COLAS Ing. Stanislav Kliment. Žáci nejprve navštívili zajímavou stavbu místní komunikace v ulici Jiřího z Poděbrad. Hlavní stavbyvedoucí žáky provedl po celé stavbě a ukázal jim nejproblematičtější místa. Kluci tak měli dobrou příležitost porovnat si znalosti nabyté ze školy s praxí. Ing. Stanislav Kliment poté žáky zavedl do jihlavské laboratoře firmy COLAS, kde jim ukázal stroje pro zkoušení zemin, kameniva i asfaltů. Zkoušky, o kterých se učí ve škole, tak měli žáci konečně možnost zhlédnout na vlastní oči.


colas 2022 2


Přidáno 21. 6. 2022, autor: Jan Matějka

tisk Tisknout   ↑ Nahoru