Dopravácké exkurze

Na začátku září se studenti 3. ročníků oboru Stavebnictví, kteří si zvolili zaměření dopravní stavby, vydali na dvě exkurze po Havlíčkově Brodě a jeho okolí.

První den popsal student ze 3.B Vojtěch Hroch: „Na první exkurzi jsme se byli podívat v ulici Ledečská, kde probíhá oprava komunikace a přístavba nových parkovacích míst. Hlavní stavbyvedoucí nám řekl dost informací ohledně materiálu, který se používá, dále nám ukázali projekt, podle kterého se to všechno staví.“

O druhé akci se rozpovídal jeho spolužák Stanislav Míchal: „Na druhou exkurzi jsme se vydali na stavbu jihovýchodního obchvatu města, který povede od kruhového objezdu v ulici Žižkova až k silnici 38 na Jihlavu. Po celou dobu naší návštěvy se nám věnoval ředitel stavby pan Ing. Igor Janča a další představitelé firmy Strabag. Nejdříve nám něco řekli o bezpečnosti, jak se máme chovat a pohybovat na staveništi. Poté nám dali flashky a světýlka ve tvaru helmy STRABAG. Následně jsme vzali na hlavy skutečné helmy a vyrazili na stavbu. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, o kterých se budeme v budoucnu dále učit, a určitě bych si takovéto exkurze rád zopakoval.“

„Obě akce se vydařily na výbornou, děkujeme firmám Chládek a Tintěra a Strabag, že nám návštěvy umožnily a věnovaly se nám. Rádi bychom z dopraváckých exkurzí na začátku školního roku na významné stavby v blízkém okolí udělali každoroční tradici,“ dodal učitel odborných předmětů Ing. Jan Matějka.

Přidáno 16. 9. 2021, autor: Jan Matějka