Dvojitý úspěch v celostátním kole SOČ

Dvojitý úspěch v celostátním kole SOČ

V sobotu 12. června proběhlo celostátní kolo prestižní soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ), kde získaly naše dvě studentky výborné umístění. V konkurenci celkem čtrnácti prací získala 5. místo se svým projektem multifunkčního domu v Humpolci Adéla Svobodová, která už na začátku června zvládla úspěšně odmaturovat s vyznamenáním. „Adélu jsem měl možnost učit celé čtyři roky a během té doby jsem měl možnost poznat, že je velmi dobře vybavena znalostmi o stavařině, ale také má výborné prezentační schopnosti, které ji dávají velkou výhodu v konkurenci dalších studentů. Když probíhalo školní kolo, tak jsem už věděl, že Adéla má předpoklady na úspěch a mé očekávání tak naplno splnila,“ říká zástupce ředitele Ondřej Vojíř.  
 

Pouze o jeden stupeň za Adélou se umístila Jolana Čekalová, se svým projektem minimalistického nábytku. „Jolana se nevěnovala pouze návrhu nábytku, ale účastnila se také celé výroby jednotlivých kusů nábytku. Během své práce navrhla a vyrobila jídelní stůl, stojan na kytky a polici na zeď,“ dodává Marie Nosková, vedoucí práce Jolany.

Přidáno 15. 6. 2021, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru