Dvojitý úspěch v soutěži Stavba Vysočiny

Úspěchy v soutěžích
Dvojitý úspěch v soutěži Stavba Vysočiny

Ve čtvrtek 27. května 2021 byly zveřejněny výsledky tradiční soutěže středních škol Stavba Vysočiny – studentský projekt. Po loňském druhém místě Anety Hoškové se podařil velký úspěch letošním čtvrťákům, když obsadili první dvě místa v soutěži.

První místo obsadil Jakub Remeš ze třídy 4. TL, který vyhrává peněžní cenu ve výši 10 000 Kč. Druhé místo v soutěži a peněžní výhru 8 000 Kč získal Tomáš Bačkovský ze třídy 4. A.

„Pro kvalitní projekty jsme v letošním školním roce udělali opravdu hodně a jsme rádi, že se nám to vrátilo v podobě výborného umístění,“ říká ředitel školy Josef Charamza.

Poslední prací našeho studenta byl návrh Pavla Zvolánka ze třídy 4. A, který se neumístil na předních příčkách, ale se svým návrhem rozhodně ostudu neudělal. „Rozhodování o postupujících do krajského kola bylo velice náročné a proběhlo několik kol i za účasti odborníků z praxe, kteří nominovali výslednou trojici prací,“ doplňuje Josef Charamza.

„V letošním roce bylo odevzdáno celkově šest prací ze dvou středních škol z Kraje Vysočina. Jednalo se o naši školu a také stavební školu z Třebíče,“ říká Vít Wasserbauer, vedoucí vítězné práce Jakuba Remeše.

„Zadáním soutěže bylo navrhnout multifunkční dům v Humpolci. Letošní ročník byl opravdu vzhledem k distanční výuce výjimečný a o to větší radost mám z výsledku naší školy,“ doplňuje Radek Wasserbauer, který vedl práci Tomáše Bačkovského.

Více na: Stavba Vysočiny (stavbavysociny.cz)

Přidáno 31. 5. 2021, autor: Ondřej Vojíř