Dvojnásobný úspěch na mezinárodní konferenci

V pátek ráno se skupinka žáků 4. ročníku v doprovodu vyučujícího Ondřej Vojíře vydala na vědeckou konferenci Stavoks, kterou každoročně pořádá Fakulta stavební VUT v Brně. Po ranním zpoždění vlaku dorazili žáci do Brna a měli na začátek možnost seznámit se s porotou, ve které zasedli odborníci na architekturu, pozemní stavby, konstrukce a také řízení staveb. Žáci hned poznali, že je čeká velmi přátelská atmosféra. Předseda poroty totiž všechny přítomné vyzval, aby pro odbourání nervozity co nejvíce zakřičeli.

Nejprve začali prezentovat žáci z jiných škol z České republiky a následně je také doplnili žáci ze Slovenka, kteří přijeli z Prešova a Žiliny. Z naší školy se jako první dostala na řadu čtveřice ve složení Marek Doležal, Jana Novotná, Anna Štveráková a Kristýna Šourková, kteří prezentovali svůj společný projekt na téma využití metody BIM na budově Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě. „Porota jejich představení hodnotila kladně a byla velmi překvapená, s jakými technologiemi žáci již na střední škole pracují,“ říká zástupce ředitele Ondřej Vojíř. Před dvojicí žilinských žáků přišla řada na Tomáše Vránu. Porotu velmi zaujal svým projektem rekreačního areálu na Stvořidlech, který zpracovává jako svůj ročníkový projekt. „Tomáš byl ve svém výstupu velmi přesvědčivý a porota obdivovala jeho nezvyklý návrh, do kterého se pustil, a chválili myšlenku celého projektu,“ doplňuje Ondřej Vojíř.

Během vyhodnocování odborné poroty se žáci vydali na prohlídku prostor fakulty v doprovodu pořádajících studentů vysoké školy. Porota se rozhodla, vzhledem k velké konkurenci, rozdělit ocenění na individuální a týmová. Nejprve byly vyhlášeny týmové projekty, kde druhé místo obsadili naši „BIMAŘI“ a v individuální kategorii ZVÍTĚZIL Tomáš Vrána. Žáci si tímto umístěním dokázali získat přijetí na vysokou školu bez přijímací zkoušky a další ceny v dárkové tašce.

„Celý program se protáhl přibližně o dvě hodiny, ale pro nás to byl především fajn den strávený ve společnosti příjemných lidí. Žáci si také mohli ověřit, že jejich úsilí na ročníkových projektech má smysl a dosahují zaslouženě skvělých výsledků ve výborné konkurenci. Já osobně se vždy na Stavoks rád vracím, protože jsem sám na fakultě studoval, a zároveň vím, že mě čeká přátelská atmosféra v podání vysokoškolských pedagogů,“ uzavírá Ondřej Vojíř.


Stavoks 2023


Přidáno 10. 2. 2023, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru