Enersoláci z Kraje Vysočina na nejvyšších stupních!

Úspěch v soutěži Enersol!
Enersoláci z Kraje Vysočina na nejvyšších stupních!

Asociace Enersol se i přes nepříznivou situaci zaviněnou pandémií COVID-19 rozhodla uspořádat celostátní konferenci projektu, při které by byly vyhodnoceny práce žáků, kteří si na ni vybojovali účast v únorových krajských kolech.

Reprezentanti z deseti krajů ČR natočili své prezentace a videoprojekce zaslali k posouzeni porotcům. Hradec Králové 24. a 25. 9. hostil zástupce ze všech deseti zúčastněných krajů – ředitele škol, koordinátory prací, ale i hosty s MŽP, MPO i představitelé královehradeckého kraje, kteří společně s porotci sledovali na velkoplošné obrazovce všechny zaslané práce. Žáci se tedy soutěžní přehlídky neúčastnili.

Kraje Vysočina byl velice úspěšný ve všech třech kategoriích (Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace) „ Kromě celkového vítězství jsme si přivezli i první místo v kategorii Enersol a praxe (Pham Mai Phuong ze SPŠ a SOU Pelhřimov s prací Monitoring kvality ovzduší uvnitř budovy školy), první místo v kategorii Enersol a inovace (David Novák ze SPŠS ak. St. Bechyně Havl. Brod – Inovace zelených střech a využití dešťové vody) a první místo v kategorii Enersol a popularizace (Karolína Šimková z OA, VOŠ a SZŠ, SOŠS Jihlava za hru Dnes ještě unikneme),“ pyšní se výsledky vedoucí krajské delegace a ředitel RVC pro projekt Enersol v Kraji Vysočina Josef Váca a dodává, že kraj v sedmnáctileté historii projektu zvítězil již posedmé, a to se zapojil do soutěže až v roce 2009.

„V současnosti začínáme rozjíždět 18. ročník a věřím, že práce žáků z našich středních škol budou opět na vysoké úrovni,“ zve Váca školy a jejich žáky, aby se do tohoto významného projektu zapojili.

Přidáno 25. 9. 2020, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru