Erasmus+ Irsko (Mallow)

Na přelomu března a dubna se 14 studentů 2. ročníku oboru Stavebnictví či učebních oborů zúčastnilo pracovních stáží v rámci programu Erasmus +. Stáž probíhala ve městě Mallow na jihu Irska. Studenti pracovali dva týdny v místních stavebních firmách a pod vedením zdejších zaměstnanců si vyzkoušeli různé stavební práce. Studenti byli ubytováni v irských rodinách, a tak měli možnost poznat kulturu a vyzkoušet si komunikaci v angličtině pěkně zblízka.

O volných dnech měli studenti možnost zažít krásu přírody, kterou Irsko nabízí, a navštívili Moherské útesy a národní park Killarney. Poslední den stáže studenti obdrželi certifikáty o absolvování stáže a vydali se na závěrečný výlet do druhého největšího irského města Corku.

Veškeré náklady byli hrazeny z programu Erasmus+.

Studenti se domů vraceli plni nových zkušeností a zážitků a málokomu se už chtělo vracet domů.

Autor: Mgr. Markéta HejnováPřidáno 18. 4. 2022, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru