Erasmus+ Slovinsko

V srpnu studenti 3. ročníku oboru Stavebnictví Ester Smerekovská a Jakub Samek vyjeli do druhého největšího slovinského města Mariboru a v rámci programu Erasmus+ absolvovali odbornou stáž v místních stavebních firmách. Studijního pobyt jim přinesl cenné pracovní zkušenosti a vyzkoušeli si různé pracovní postupy. Během odborné praxe dělali přípravu podkladu pro povrchové úpravy, čištění spár, odstraňování omítky, pracovali v historických prostorách, podíleli se na rekonstrukci stávajících objektů a další.

Ve volných dnech studenti cestovali za krásami Slovinska a podnikli například výlet do hor, k moři, na zdejší vinice a prozkoumávali historická místa Mariboru.

Kromě odborné praxe si studenti také procvičili angličtinu při komunikaci v práci nebo s ostatními zahraničními studenty.

Erasmus+ Slovinsko

Přidáno 31. 8. 2021, autor: Tomáš Ulip