Erasmus Španělsko 2023 část 3.

V pracovním týdnu nás překvapilo vysoké pracovní tempo pro Španělsko zjevně typické. Žáci ve svých zaměstnáních vykonávali nejrůznější odborné činnosti dle svých studijních zaměření. Nezaháleli jsme však ani v odpoledních hodinách, kdy jsme absolvovali prohlídku celé Catedral de Santa María de la Encarnación, a to i s výstupem na střechu, kde se nám odměnou stal výhled na historické centrum Málagy. Zajímavostí této katedrály, jak si můžete povšimnout na přiložených fotografiích, je, že jí chybí jedna věž. Navzdory tomuto nedostatku jde o monumentální památku a tento drobný nedostatek jí na majestátnosti nijak neubírá.
Další výlet v pracovním týdnu byl po graffiti, které jsou rozeseta po místních uličkách. Jde o graffiti od světovně uznávaných umělců, kteří se tímto počinem snažili pozvednout úroveň chudší části města.
V sobotu jsme se rozhodli vydat na výšlap na horu San Antón, která se tyčí nad Málagou. Vysokou náročnost výstupu zcela zastínil impozantní výhled, který se nám naskytl do okolní krajiny. Z jednoho místa jsme totiž viděli moře, většinu Málagy a okolní hory, které město obklopují.
V dalším článku si budete moct přečíst o návštěvě Alcazaby a závěru našeho pobytu.

 

Autor: Mgr. Tomáš Ulip


Erasmus Španělsko 2023 část 3.


Přidáno 3. 12. 2023, autor: Tomáš Ulip

tisk Tisknout   ↑ Nahoru