Erasmus v Portugalsku, část 2.

První týden v Portugalsku se nesl v pracovním duchu, alespoň tedy na jižanské poměry. Žáci denně dojížděli na pracoviště, ze kterých jste si mohli přečíst pravidelné zprávy na facebookových stránkách školy. Odpoledne pak zpravidla trávili u bazénu a večery na pokoji s kytarou. V sobotu jsme navštívili Porto a na celou hodinu se při vyhlídkové plavbě po řece vžili do role námořníků. Velkolepé mosty a další památky, kterými se onen historický přístav vyznačuje, jsme tak měli možnost vidět doslova za všech stran. Poněkud netradičním dojmem pak působí graffiti, které se po Portu objevují doslova na každém kroku. Většina z nich je důsledkem vandalismu, ale na některé jsou tamní obyvatelé, jak nám prozradil náš průvodce, naopak hrdí a považují je za umění.

S moderním uměním jsme se setkali i další den na zámku v Guimaraes, kde vycpané figuríny navlečené do nejrůznějších dek a hadrů střídaly historicky významné artefakty v rámci jedné velké pestré expozice. Portugalsko nás překvapilo i v neděli odpoledne, když nás v kavárně ve městě Braga, kde jsme strávili druhou půlku dne, pohostili řízkem s rýží zalitou v paprikové omáčce. Den jsme zakončili návštěvou poutního místa Bom Jesus do Monte, odkud jsme se po krátké zastávce v historickém centru vydali zpátky na kampus.

                                         

 


Erasmus v Portugalsku, část 2.


Přidáno 1. 11. 2022, autor: Tomáš Ulip

tisk Tisknout   ↑ Nahoru