Erasmus v Portugalsku, část 3.

Druhý týden našeho pobytu v Portugalsku byl již volnější. Ve vesnicích, městech a dokonce i u nás na kampusu se postupně začala objevovat halloweenská výzdoba. Naši hostitelé k těmto svátkům přistoupili s nejvyšší vážností, protože pro nás v pondělí uspořádali halloweenskou party a byli tak laskaví, že kvůli ní dokonce posunuli večerku. V úterý jsme si totiž mohli přispat, neboť byl v portugalsku Svátek všech svatých, a tudíž nikdo nešel do práce.
Ve čtvrtek nás čekala další tamní specialita – největší trhy v Portugalsku, které se konají každý čtvrtek nedaleko od našeho ubytování v centru města Barcelos. Po projití trhů a dokoupení posledních dárků pro naše rodiny doma nám ještě zbyla trocha času, a tak jsme se vydali za památkami.
Pátek byl posledním pracovním dnem. V sobotu nám již pouze zbývalo se sbalit a rozloučit se s našimi hostiteli. Další den nás totiž čekal brzký budíček, abychom stihli letadlo z Porta, odkud jsme přes Madrid odletěli zpět do České republiky. Až na jeden incident, kdy žák úspěšně odevzdal svůj boarding pass již při bezpečnostní kontrole, cesta proběhla bez problému a my jsme tak v sedm hodin večer vystoupili z vlaku v Havlíčkově Brodě.


Erasmus v Portugalsku, část 3.


Přidáno 10. 11. 2022, autor: Tomáš Ulip

tisk Tisknout   ↑ Nahoru