Erasmus +

První dny v Portugalsku jsme trávili hlavně prací a poznáváním prostředí. O víkendu jsme měli možnost vyrazit na výlety. 

Sobota 3. 10.

Dnes jsme vyrazili na výlet do druhého největšího města Portugalska Porta. Nejprve jsme se prošli po místní pláži, pak jsme se projeli lodí po řece Douro, hlubokým údolím pod slavnými městskými mosty. Následovala ochutnávka portského vína, nejznámějšího místního artiklu, v jednom ze sklípků na pobřeží řeky.

Po obědě jsme se prošli po mostě do centra a užívali si nádherné vyhlídky na město a oceán a navštívili zdejší pamětihodnosti.

Neděle 4. 10.

I v neděli byl program nabitý. Nejprve jsme jeli do města Guimaraes, prvního Portugalského hlavního města, kde je k vidění mnoho historických budov. Navštívili jsme například královský hrad a palác.

Ještě více se nám líbila návštěva velkolepého poutního kostela Bom Jesus do Monte. Kostel se nachází na vrcholu kopce a vede k němu monumentální barokní schodiště. Od kostela ke krásný výhled do krajiny a také na město Braga, nejvýznamnější náboženské centrum Portugalska, které bylo posledním cílem nedělního výletu.Přidáno 6. 10. 2020, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru