Exkurze na kolejový svršek a myčku drážních vozidel

Pro svůj další rozvoj a také možný výběr budoucího povolání vyrazili žáci v pondělí 7. listopadu ráno na exkurzi na havlíčkobrodské nádraží, kde společnost Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod realizuje stavbu myčky kolejových vozidel pro České dráhy. „Žáci čtvrtého ročníku zaměření dopravní stavby měli možnost naživo vidět práci stavbyvedoucího při organizaci celé stavby, ale také strojní mechanizaci i pracovníky, kteří se právě věnovali pokládce výhybky,“ říká učitel stavebního provozu Ondřej Vojíř. Součástí exkurze byl také výklad vedoucího střediska pozemních staveb a absolventa školy Zdeňka Fidlera, který žákům předal veškeré informace týkající se pozemní části projektu a také o technologii myčky, která je vyráběna ve Španělsku. „Exkurze jsou vždy pro žáky možnost ověřit si v praxi teoretické vědomosti, které se učí ve škole. Díky partnerským firmám máme takto možnost navštívit velké množství staveb a žáky připravovat na budoucí praxi,“ doplňuje Ondřej Vojíř.


Exkurze ChaT HB


Přidáno 7. 11. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru