Exkurze se společností SOK

Zajímavou exkurzi připravila ve středu 19. října 2022 pro naše žáky společnost S. O. K. stavební z Třebíče. Všechny tři maturitní první ročníky a třetí ročník učebních oborů se postupně vydaly do čtvrti Vysočany v Havlíčkově Brodě, kde firma staví dva domy z betonových prefabrikovaných panelů.

Stavbou žáky provedl bývalý absolvent naší školy David Chroustovský, který je seznámil s podrobnostmi těchto prefabrikovaných staveb. „Firma S. O. K. je jednou ze společností, se kterou jsme nově navázali spolupráci na naší škole, a jsme rádi, že nám tuto exkurzi umožnili,“ říká Ondřej Vojíř, zástupce ředitele.

Někteří žáci měli to štěstí, že mohli pozorovat při práci jeřáb, který usazoval do domu komín nebo betonové stropní panely. „Věříme, že v budoucnu bude spousta dalších příležitostí pro takové exkurze, a těšíme se na další spolupráci,“ uzavírá Ondřej Vojíř.Přidáno 20. 10. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru